Lehed
teisipäev, 26. jaanuar 2021
reede, 22. jaanuar 2021
RG vilistlase Anastassia Sokolova makettide näitus
20.-22. jaanuaril oli raamatukogus näitus, kus võis tutvuda RG vilistlase Anastassia Sokolova hobiga.
Paljudel inimestel on huvitavad hobid, millele nad pühendavad oma vaba aega, kes küpsetab, kes tantsib, kes joonistab, kes tegeleb spordiga, kes kogub midagi jne.
Kolm aastat tagasi tõid Anastassia vanemad talle kingituseks kokkupandeva mudeli, mida saab ilma kääride ja liimita ehitada. Töö käigus peab olema kannatlik ja järjekindel, see on meelelahutuslik mõistatus, mille tulemus üllatab kõiki ümbritsevaid inimesi. Sellest saigi Anastassia hobi, mida ta tahab jagada ka teiega.
Olgu meid ümbritsev maailm mitmekülgne!
Kas teil on ka põnevaid hobisid?
kolmapäev, 13. jaanuar 2021
Kodu-uurijate konkurss
Eelmisel õppeaastal osalesid 5.a ja 2.d õpilased kodu-uurijate konkursil, mille kohta saab täpsemalt lugeda siit: https://viruinstituut.ee/kodu-uurimiskonkurss-2020/
Õpilaste mõtted projektist:
Vanaema lapsepõlvelugu
Ühel päeval ütles õpetaja, et tulemas on Virumaa noorte kodu-uurimise konkurss ja tegi ettepaneku sinna saata oma vanaema lapsepõlve mälestusi.
Rääkisin sellest ideest vanaemaga ja hakkasimegi mälestusi kirja panema. Kuna oli tulemas ka koolivaheaeg, siis sõitsin Viljandisse vanaema juurde. Töökäik oli väga huvitav, vanaema rääkis oma lapsepõlvest toredaid seiku ning mõned sai ka kirja pandud. Esitasin loo õpetajale, ta palus teha mõningad täpsustused ja lõpuks saatsimegi selle konkursile.
Kuna Eestis on jätkuvalt Covid-19, ei saanud me vanaemaga koos minna tänukirjale järgi. Aga sain siiski tänukirja kätte õpetaja Mare käest.
Olen jõulude aeg minemas Viljandisse vanaema juurde ja näitan talle ka tänukirja, mille saime koos loodud töö eest. Arvan et ta on õnnelik.
Kokkuvõtteks võin öelda, et seda uurimust oli tore teha, sest sain vanaema ning tema lapsepõlve kohta palju teada. Teeksin selliseid projekte ka edaspidi.
Vanaema facebook
Viru Instituut korraldas 2020 aasta kevadel kodu-uurimise võistlust. 1.d klass õppis samal ajal vana aja inimeste tegevusi. Otsustasime põhjalikumalt uurida salmikuid. Palusime meie kooli õpetajatel ja vanavanematel vastata küsimustele ja võimalusel tuua kooli salmikuid. Valisime välja vahvamad salmid, pildid ja soovid. Kokku tuli päris palju materjali. Meie arvates sarnanes salmik palju tänapäeva facebookiga. Sellest ka töö pealkiri. Vormistasime õpetaja abiga töö ja saatsime ära. Olime selle juba unustanud. Novembri lõpus saabus aga hea uudis. Meie tööd „Vanaema Facebook“ märgiti ära kui leidliku lahendusega vana ja kaasaja sidumisel . Saime tänukirjad ja kingitused.