Projekt SHARE and IMPROVE

Rahvusvaheline projekt Share & Improve


LEEDU, VILKIJA

26.09-02.10 2016 käisime projekti Share and Improve raames Leedus. Viibisime Vilkijas ja külastasime Vilkija Gümnaasiumit. Gümnaasiumis me külastasime tunde ja tutvusime erinevate aktiivõppemeetoditega. Vestlesime kooli õpetajatega. Lisaks vaatasime kontserti, kus esinesid kooli õpilased. Osalesime ka renoveeritud spordihoone avmisel. Õhtul külastasime Vilkija kultuurikeskust, kus oli külaliste auks pidulik vastuvõtt. Meid tervitas ka linnapea ja maavanem. Külastasime ka Kaunase regiooni haridusosakonda. Õppisime tundma Leedu rahvuskööki. Saime ise valmistada leiba.

Külastasime Vilkijat, Kaunast, Druskininkaid ja Vilniust ning tutvusime olulisemate vaatamisväärsustega. Lisaks käisime Trakai lossis ja külastasime Honney Valley­`t.

ISLAND, Reykjavik

10.01-16.01.2017 külastasime projekti Share and Improve raames Islandit. Viibisime Rekjavikis ja külastasime Hraunvalla kooli. Tutvusime kooli ja õppemeetoditega.

Külastasime Rekjaviki vanalinna, rahvusmuuseumi ja kontserdimaja. Õppisime tundma Islandi rahvuskööki. Nautisime hõrgutisi, oli võimalus näha, milline on Islandi kodu.

Käies Islandil, ei saa külastamata jätta Blue Lagooni, vaatamata geisreid ja fantastilisi koskesid.

Islandil külas olles saime väga palju oma vahel suhelda ning üksteise kultuuri tundma õppida.
KÜLALISED EESTIS

09.03-15.03.2017

Rakvere linn, linnus, Tark maja, RG

Kooli külastmine, ettevõtliku õppe tutvustamine.

Ida-Virumaal, Kaevandusmuuseum, Narva

Toolse, Altja, Vainupea, Viru raba

Tallinn

FÄÄRI SAARED

02.05-08.05.2017 külastasime projekti Share and Improve raames Fääri saari. Viibisime Sandavaguris ja külastasime Giljanesi kooli, kus me vaatasime tunde ja tutvusime erinevate õppemeetoditega. Vestlesime kooli õpetajatega. Nägime ka kooli traditsioonilist kogunemist päeva algul.

Külastasime Torshavni, tutvusime vaatamisväärsustega, jalutasime vanalinnas ning võtsime osa kalafestivalist (suur rahvuslik kalasöömise päev).

Külastasime Gásadali and Bød, vanimat maja Fääri saartel, käisime paadireisil, Trøllkonufinguris ja Kallsoynnas. Vaatasime skulptuuri ja kuulasime legendi hüljesnaisest. Jalutuskäik Oyraris, Kirkjubø Gallery Tróndur ning Saksun / Tjørnuvík.

Õppisime tundma Fääride rahvuskööki. Maitsesime erinevaid hõrgutisi ning tutvusime fäärlaste kodudega. Nautisime kodukontserte ja suhtlemist.

Igapäevaselt oli võimalik nautida fääride kaunist loodust ja ilusaid vaateid.