Lugemissoovitused

RG õpilane soovitab lugeda:
1. klassile
- A. Kivirähk "Karneval ja kartulisalat" (2015). Selles raamatus on head, naljakad ja lihtsad jutud. Igas jutus on erinevad tegelased. Raamatus on värvilised pildid, mille on joonistanud Heiki Ernits. Ühes jutus on tegelaseks verivorst, kes tahab saada sõbraks piparkookidega.
(Anni Liis Paju, 1.b klass)

-

2. klassile

- Aidi Vallik "Pints ja Tutsik" (2008). 
Jutud räägivad Maikellikeste perest, kassist Pints ja koerast Tutsik.Viies lugu räägib Pintsu operatsioonist. Jutud on südamlikud ja rõõmsad.
(Anni Liis Paju, 1.b klass)
 
- Piret Raud "Natuke napakad lood" (2012).
Raamatus on naljakad lood. Näiteks üks lugu jutustab kartlikust mobiiltelefonist, kes kardab, kui keegi helistab. Lood on lühikesed ja naljaka kiiksuga.
(Kaisa Keinaste, 1.b klass)
3. klassile

- A. Kivirähk "Kaka ja kevad" - see on raamat mitmetest erinevatest juttudest. Jutud väga naljakad ning arusaadavad, neid on lihtne lugeda. 
(Elyse Sambla, 4.a klass)

- I. Tomusk "Nuustik" See raamat räägib sellest, et Hannes tahtis endale väikest venda. Hannes ja ema läksid poodi, seal jäid nad arbuusi valimisega jänni. Neile tuli appi habemega mees, kes aitas Hannesel ja emal arbuusi valida.Sellest arbuusist tuli välja nuustik, kes oli tegelikult päkapikk Grigor. Nende perre tuli ka teine päkapikk. Kui isa poodi läks koos Hannesega,ei osanud isa mune valida. Nende juurde tuli sama habemega mees, kes oli tegelikult jõuluvana.Tema soovitas osta jaanalinnu muna. Sellest tuli teine päkapikk Jukka -Pekka. Grigor ütles Hannesele, et tema soov saada väikevend, võib täituda. Kas täitub, saad siis teada, kui raamatut loed.
(Doris Toomingas, 4.a klass)


4. klassile

- Louis Sachar "Pahupidi kooli tabab üllatus" - see raamat on ühest ebatavalisest koolist, mis avati pärast 300 aastat puhkust. Igas klassis oli ka mingi loom. Kõik lapsed soovisid sinna kooli minna. 
(Johhanna Loret Kaaber, 4.a klassist)
- "Legend Robin Hoodist" - see raamat on mehest, kellest sai maailma parim vibukütt. Robin Hood oli kangelane, kes ei meeldinud kuninga rüütlitele. Juhtub palju põnevaid seiklusi.
(David Kurikko, 4.a klass)

-


A.Lindgren "Meisterdetektiiv Kalle Blomkvist". See raamat räägib poisist nimega Kalle.Talle meeldib olla meisterdetektiiv. Kalle ja ta sõbrad Anders ja Eva-Lotta kuuluvad "Valgetesse Roosidesse",nende vastased on "punased Roosid". Nad kutsuvad üksteist välja solvangutega. Rooside sõda täidab suure osa nende suvest. Kuid mõnikord on midagi muud teha. Näiteks püüda mõrtsukaid,
avastada 
vargaid või päästa end vangist Vasikasaarelt.
(Ann-Marii Suvorov,4.a klassist)

5. klassile

- J. K. Rowling "Harry Potter ja surma vägised" - see raamat räägib poisist Harry Potterist, kes üritab leida asju, mis hoiavad elus kurja võlurit. Ta soovib need asjad lõhkuda, et võlurit hävitada. 
(Ann-Marii Suvorov, 4.a klassist) 

- Lemony Snicketi poolt loodud „Sari õnnetuid lugusid“ 
jutustab kolmest lapsest, kelle vanemad hukkusid tulekahjus. Kokku on sarjas kümme raamatut ning ma soovitan neid lugeda kolmanda kuni kuuenda klassi õpilastel. 
- „Vilets veski“ on sarja neljas raamat, kus laste hooldaja härra Poe saadab Violeti, Klausi ja Sunny Õnneseene saeveskisse elama. Seal peavad nad aga tegema iga päev hommikust õhtuni rasket tööd ning hommiku- ja lõunasöögiks antakse neile pakk nätsu. Laste pärandust jahib krahv Olaf või tema kurjad käsilased. Tänu sellele ei saa üheski raamatus seiklused otsa ja lugeja ei saa enne raamatut käest ära panna kui see läbi on loetud. Kas, aga kurjal krahvil õnnestub laste suur pärandus endale saada, peate ise lugema.
Henri Kimsen, 5.e klass


- "Sõdalased" - mina soovitan kõigil vanuses 10-18 lugeda raamatut „Sõdalased“. Põhiliselt räägib see raamat neljast metskassi klannist.
Raamat räägib kodukõutsist nimega Ruuge. Ühel päeval satub ta kokku metsikute kasside klanniga. Nende klanni nimi on kõueklann. Ruuge liitub klanniga ja tänu sellele saab ta endale nimeks Tulekäpp. Klanni juht on emane kass nimega Sinitäht ja ta hakkab Tulekäppa lahinguteks välja õpetama. Klannis on ka üks salajane kõuts kes varjab tumedat saladust. Teises osas on Tulekäpp juba väljaõpetatud ja tugev kass. Ühel päeval saab ta teada ,et ta parim sõber Hallkäpp käib salaja ühe Järveklanni kassiga kohtamas.
Raamat on väga mõtterohke ja põnev. Mina soovitan.
(Kristi-Liis  Orupõld, 5.e kl)

6.klassile

- Derek Landy "Detektiiv Luuker Leebesurm"
- raamat räägib sellest, kuidas Luuker Leebesurm ja Valküüria Kain koos oma sõpradega üritavad takistada Serpinit. Serpin on väga suur kurikael,kes tahab saada Iidsete Saua. Iidsete Sau on maailma võimsaim relv. Serpin tahab seda kasutada, et äratada ellu Nägudeta Jumalad, olevused, kes olid  nii julmad, et isegi nende endi varjud
kartsid neid. Kui nad oleksid vabad, hävitaksid nad tõenäoliselt kogu maailma.Tegevusaeg on tänapäev.Tegevuskoht on Iirimaa.
(Jüri Beldman, 4.aklass)