esmaspäev, 30. september 2013

Tere sügis, 2013!

"TERE, SÜGIS, 2013!"
Kuidas kõik alguse sai?
Kõik sai alguse sellest, et tahtsime koolimajja tuua sügise. Igal aastal otsime klassiga kevadet. Seekord otsustasime leida sügise. Soovisime tuua sügise kooli, klassi, laste südamesse. Nii tekkiski mõte kutsuda kõik meie maja klassid sügist otsima ja märkama.
Meie majas õpib ka veneõppekeelega klasse. Sellepärast tegime ettepaneku 3. c klassile, et nad oleksid meie koostööpartnerid.
Ja nii see asi algas.
- ajurünnak klassis - kõik käisid välja mõtted, mida me võiksime sügise tervituseks teha. Plaane oli väga palju. Kuna sügise algus oli juba väga-väga lähedal, siis suuremad mõtted jäid ootama järgmist aastat.

- tegevuskava koostamine - valisime oma mõtetest välja paremad, huvitavamad ning panime kokku tegevuskava. Seda kava polnud sugugi lihtne kokku panna, sest pidi mõtlema ka ajagraafiku peale (et mitu üritust ei langeks ühele päevale)
-reklaamplakati koostamine - töötasime gruppides. Igas grupis oli 3-4 inimest. Alguses mõtlesime välja paigutuse ja siis alustasime tööd. Plakati tegemisel kasutasime pabereid, kunstitarbeid, värvilisi puulehti.

- Enne klassides  tutvustamist harjutasime esinemist oma klassis- kuidas tunni ajal klassi siseneda, kuidas esineda ja jagada infot. Enne esinemist tundsime hirmu ja pabistasime, aga pärast oli hea tunne, et saime sellega hakkama. Külastasime 1.- 2. klasse.

Meie sügisnädala tegevused.
Aeg: 16- 27.september
Osalejad: RG Tallinna tn maja kõik klassid (1.-5. + 6.- 9.kl Tallinna tn majas)
  • Kooli ja klasside kaunistamine
Juba esimestel päevadel oli märgata, et sügis on koolimajja pugenud. Koridoride seinad olid täis laste joonistusi ja meisterdusi. Kuigi sügis on vihmane, tuli nende toredate piltidega palju päikest majja.
  • Sügismatkad
Klassid käisid otsimas sügist looduses - Sagadis, Oandus, Pikanõmmel, kooli maja ümbruses, Rakvere linna parkides jne. Matkata oli tore, sest:
- mets on sügisel armas ja nunnu;
- saab palju teadmisi juurde, mida varem ei teadnud;
- sai mängimise kaudu õppida:
- lõunasööki tegime ise -grillisime;
- oli tore olla toredas kohas koos oma klassiga
  • Omaloomingute kirjutamine
Meie väikesed kirjameistrid kirjutasid klassides toredaid luuletusi, muinasjutte, näidendeid sügisest. Väga vahva luuletus valmis 2.b klassil ühistööna:
Siili sügis
Sügis tuli kiiresti,
lehed peagi langesid.
lastel oli rõõmus meel,
sest nad siili nägid teel.

Siilil olid lehed peal,
tema koobas oli seal.
Talveunne sättis ta,
vihma hakkas sadama.
Aitäh kõikidele sulemeistritele!
  • Nunnunäitus
Esmapäeval, 23. septembrist tervitasime sügist vahva nunnunäitusega. Näitusele toodi vahvaid masinaid, siile, maju, losse, seened, porgandi- ja kurgimehikesi jne. Tööde autoriteks olid lapsed koos emmede-issidega, vanaemade-vanaisadega. õdede-vendadega. Aitäh kõigile osalejatele!

  • Sügise sünnipäevapidu tervisliku toidulauaga
Sügis pakub väga palju tervislikku toitu toidulauale. Nii peeti ka paljudes klassides klassiõhtuid või piknikku AINULT tervisliku toiduga. Samuti otsiti keldritest välja ema või vanaema tehtud moosid-mahlad-kompotid. Tore on pidutseda ilma rämpstoiduta!
  • Mihklilaat
Meie sügisnädala lõpetas MIHKLILAAT. Sellel laadal kaubeldi sügisandide, hoidiste või oma tehtud küpsetistega. Sellel päeval sai süüa palju erinevaid maiustusi ja ka soolaseid suupisteid. Kes lastest veel ei osanud hästi arvutada, siis raha lugemise ajal  sai matemaatika kindlasti selgemaks. Ja ka targa kaupmehe nipid tuli appi võtta, kui kaupa ei tahetud osta. Siis tuli hinda langetada. See aitas paljudel oma kaubast lahti saada.

Kuid plaanid võivad alati veidi muutuda ja täieneda. Sügisnädala ajal saabus meie kooli teade, et ELF korraldab virtuaalse fotonäituse “Aita puuseen püünele”. Nii liitusime sellega ka meie. Meie koolinäitust saab vaadata SIIT
Ka 2.a klass liitus meie sügismõtetega ja nemad otsustasid Tallinna loomaia jaoks tammetõrusid koguma hakata. Oma mõtet käisid nad tutvustamast klassides ja nii said nad kokku suure koguse tammetõrusid.
Sügis on käes! See on ilus värviline ja sahisevate lehtedega aastaaeg.
Aitäh kõikidele klassidele, kes aitasid sügise ka koolimajja tuua!


3.a ja 3.c klass