pühapäev, 9. aprill 2017

Ideede laat Rakvere Ametikoolis

Neljapäeval, 06. aprillil toimus Rakvere Ametikoolis Ideede laat, mille selleaastaseks teemaks oli puit. Meie koolist aitasid ideede laadal töötubasid korraldada 2.a, 3.a ja 5.a õpilased õpetajate Krista, Kristi ja Martini juhendamisel. 

2.a klassi lapsed võtsid oma kogemuse kokku nii:


Meie klassi õpetaja ja 8 õpilase organiseerida ning juhendada oli meisterdamise tuba. Kaunistasime pesulõksudest märkmepaberi- või pildihoidjat. Neid sai kaunistada erinevat värvi paberist lilledega. Iga laps tegi ühe näidise. Juhendasime lapsi ja täiskasvanuid, kes meie töötoas käisid. See oli tore ja huvitav kogemus. Saime tunda ja kogeda natuke, mis tähendab olla õpetaja. Meiega ühes toas õpetasid 5.a klassi poisid, kuidas teha lihtsate võtetega nutikaid aluseid.


Cassandra: Me saime käia erinevates töötubades ja osaleda loosimises. Peale töötoas osalemist saime väikesele paberile templi. Selle paberi viisime pärast loosikasti. Kõige enam meeldis mulle Politseimuuseumi tuba. Mulle väga meeldis see üritus. Oli tore ja huvitav päev.


Annabel: Sain osaleda paljudes töötubades, kuna kõikides ei jõudnud käia, sest neid oli väga palju. Kõige enam meeldis mulle Politseimuuseumi tuba. Seal sai sõrmejälge teha ja vaadata. Õnneloosis oli mul õnne. Võitsin akupanga, limonaadi, puhvi, pastaka. Mulle meeldis see päev. Oli tore ja vahva.

Ranno: Igas töötoas sai midagi uut ja huvitavat teada. Sai palju meisterdada. Mulle meeldis meisterdada krepppaberist roosi. Kui võimalik, osalen veel sellel üritusel.


Lisette: Mulle meeldisid kõik töötoad, kus jõudsin käia. Lõbus oli meie enda töötoas. Sain esimest korda haamriga naelu lüüa. Nüüd tean, mida isa peab oskama. Päev oli tore ja meeldejääv.


Markus: Mind innustas töötubades käimisel templite kogumine. Kokku kogusin 7 templit. See tähendab, et osalesin seitsmes töötoas. Loosimisel oli mul õnne. Võitsin endale mütsi ja T-särgi. Oli tore päev.


Marta Liina: Kõik töötoad olid huvitavad. Saime olla ehitajad ja panna maja kokku. Preemiaks selle eest oli šokolaad ja ja puidust joonlaud. Selle joonlaua peal olid erinevate puude nimetused, värvid ja läbiõiked. Jäin päevaga väga rahule.


Timofei: Mulle meeldis kõige rohkem robootikatuba. Robootikatoas sai mesilasega mängida ja ise muusikat teha ning joonistada. Oli tore ja huvitav päev.


Mia-Keitlin: Kõige rohkem meeldis mulle robootikatuba. Mängisin mesilasega, joonistasin robotitele tee ja panin roboti mööda seda teed sõitma.Huvitav oli veel Politseimuuseumi toas. Sai teha näpujälgi ja vaadata neid. Päev oli tore ja huvitav. Tahan kindlasti osaleda ka järgmistel aastatel.

3.a klass võttis oma kogemuse kokku selliselt:
Selle aastal osales ka meie klassi töötuba Ideede laadal.  Meile meeldivad quizizze mängud. Seetõttu koostasime ka  sinna ühe mängu. Kõigepealt mõtlesime rühmades küsimused, valisime parimad. Mängu pealkirja valikul tuli teha hääletus, võitis „Loodus meie ümber“. Järgnes mängu katsetus, et vigu ei oleks. Lõpuks jäime tulemusega rahule ning olime valmis mängu ka teistele tutvustama.

Targast Majast anti meile kasutada kolm tahvelarvutit. Väga vahva oli teisi õpilasi ja ka õpetajaid juhendada. Tegime oma mängule palju reklaami, kutsusime ka koridoris olijaid mängima. Kõik, kes mängu lõpetasid, said valida kahe kleepsu vahel, mis olid ka meie klassi poolt kavandatud.Aitäh kõigile, kes selle päeva huvitavaks ja põnevaks tegid!