kolmapäev, 13. jaanuar 2021

Kodu-uurijate konkurss

Eelmisel õppeaastal osalesid 5.a ja 2.d õpilased kodu-uurijate konkursil, mille kohta saab täpsemalt lugeda siit: https://viruinstituut.ee/kodu-uurimiskonkurss-2020/ 

Õpilaste mõtted projektist:

Vanaema lapsepõlvelugu

Ühel päeval ütles õpetaja, et tulemas on Virumaa noorte kodu-uurimise konkurss jtegi ettepaneku sinna saata oma vanaema lapsepõlve mälestusi. 

Rääkisin sellest ideest vanaemaga ja hakkasimegi mälestusi kirja panema. Kuna oli tulemas ka koolivaheaeg, siis sõitsin Viljandisse vanaema juurde. Töökäik oli väga huvitav, vanaema rääkis oma lapsepõlvest toredaid seiku ning mõned sai ka kirja pandud. Esitasin loo õpetajale, ta palus teha mõningad täpsustused  ja lõpuks saatsimegi selle konkursile. 

Kuna Eestis on jätkuvalt Covid-19, ei saanud me vanaemaga koos minna tänukirjale järgi. Aga sain siiski tänukirja kätte õpetaja Mare käest.  

Olen jõulude aeg minemas Viljandisse vanaema juurde ja näitan talle ka tänukirja, mille saime koos loodud töö eest. Arvan et ta on õnnelik. 

Kokkuvõtteks võin öelda, et seda uurimust oli tore teha, sest sain vanaema ning tema lapsepõlve kohta palju teada. Teeksin selliseid projekte ka edaspidi.

 

Ellen Anette, 5.a klassist

Vanaema facebook 

 Viru Instituut korraldas 2020 aasta kevadel kodu-uurimise võistlust. 1.d klass õppis samal ajal vana aja inimeste tegevusi. Otsustasime põhjalikumalt uurida salmikuid. Palusime meie kooli õpetajatel ja vanavanematel vastata küsimustele ja võimalusel tuua kooli salmikuid. Valisime välja vahvamad salmid, pildid ja soovid. Kokku tuli päris palju materjali. Meie arvates sarnanes salmik palju tänapäeva facebookiga. Sellest ka töö pealkiri. Vormistasime õpetaja abiga töö ja saatsime ära. Olime selle juba unustanud. Novembri lõpus saabus aga hea uudis. Meie tööd „Vanaema Facebook“ märgiti ära kui leidliku lahendusega  vana ja kaasaja sidumisel .   Saime tänukirjad ja kingitused. 


Maiko, 2d klass