„Igaüks, kellel on lapsena olnud kaisukaru, teab, et karust paremat sõpra on raske leida. Kui kogu maailm näib sulle ülekohut tegevat, võid pista nina tema pehmetesse karvadesse ning tunda end taas turvaliselt ja kaitstult. Oma kaisukarule võid rääkida absoluutselt kõigest, ka muredest ja ebaõnnestumistest. Ta ei pahanda kunagi, vaid vastab sulle alati jäägitu armastusega“ (Tiia Toomet).
20. oktoobril tähistatakse rahvusvahelist ettelugemise päeva.
Ettelugemise päeva traditsiooni algatas 1994. aastal Eesti Lastekirjanduse Keskus ning sellel päeval korraldatakse üle Eesti lasteaedades, koolides ja raamatukogudes hommikusi ettelugemisi.
See traditsioon on meieni jõudnud Rootsist.
Igal aastal on ettelugemise päeval oma teema või nimi, sel aastal kannab päev nime
„Minu vanaisa nägi, kuidas kerkis Munamägi…“
26.oktoobril oli ETTELUGEMISE PÄEV ka meil.
2. tunni ajal käisid 1. klassidele muinasjutte ette lugemas RG teatriansambli liikmed.
2.-5. klassidel oli võimalus muinasjutte vaadata ja kuulata ekraani vahendusel. Muinasjutud lugesid videosse RG teatriansambli liikmed.
Suur AITÄH teatriansambli liikmetele, et käisite lugemispisikuid jagamas!
12. - 16. oktoobrini osalesid meie kooli 1. -5. klassid rahvusvahelisel koodinädalal Code Week 2020.
Sellel nädalal olid ainetunnid mitmekesistatud erinevate koodide kirjutamisega või loodi koodide järgi pilte ning õpiti robootiliste vahendite abil. Nii mitmeski tegevuses toetas suurem õpilane väiksemat- suur ja väike ikka käsikäes.
2. klassi õpilane Kenneth kutsuti Juhan Kunderi Seltsi omaloominguvõistluse "Kuidas elad, Sookoll" tunnustusüritusele. Tema kirjutis sai üheks žürii poolt äramärgitud tööks.
Kolmapäeval, 14. oktoobril olid tublid kirjutajad kutsutud jutuvõistluse lõpuüritusele.
Nagu jutuvõistluse pealkirigi "Kuidas elad, Sookoll?" ütleb, kutsuti parimad kirjutajad Sookolli juurde. Tunnuskirjad anti üle Tudu Järvesoo matkarajal.
1. oktoobril toimus suur “pingist-välja-õppimise-päev”, kus õpilastel oli võimalik osa saada peamiselt Rakvere linnas asuvate asutuste ja ettevõtete tööst ja tegemistest. Praktilisi tegevusi ja õpitubasid viisid läbi oma ala spetsialistid asutuses kohapeal.
RG Tallinna tn õppehoonest osalesid töötubades 5. a ja 5.c klassi õpilased.
Kui me päästeametisse jõudsime, siis ootas meid üks naine, kes rääkis meile natukene töötoast. Me saime rohkem teada päästeametist ja nende varustusest. Saime tõsta kahte erinevat tööriista. Töötoa lõpus pidime tegema testi, päästeameti ja nende varustuse kohta. Õpitoa lõpus saime kingituseks pastakad ja telefoihoidjad. Päev oli tore ja lõbus.
Kelly, Rasmus, Georg Steve, Marc-Marten, Keitrin, Kirke, Nele-Triin 5.c-st
Eragümnaasiumi tušimaali töötuba
Alguses läksime Eragümnaasiumisse ning küsisime õpetajate käest, et kus töötuba toimub. meile öeldi, et see toimub hoopis Tööstuse tänava alguses kunstimajas, Kui kohale jõudsime ja sisse astusime, ei teadnud me kuhu minna. Lõpuks küsisime, et mitmendale korrusele vaja minna. Meile vastati, et töötuba toimub teisel korrusel ja sinna me läksimegi. Kui töötuba algas, lasti meil testida kõiki värve enne, kui maalima hakkasime. Meile meeldis see töötuba väga. See oli põnev ja teised lapsed, kes seal olid, tegid palju nalja.
Rasmus ja Romet 5.c klassist
Raamatukogu disainidtuudio
Disain on üks väga põne asi, mida õppida. Disainimisel saab kasutada loovust ja see on tore. Võimalik on disainida kaarte, märkmikke, erinevaid kaustasid jne. Väga põnev oli kasutada lainemasinat ja mustrite jaoks olid kasutamiseks templid ning erinevat värvi markerid.
Berit ja Birgit 5.c klassist
Linnakodaniku muuseumi leivategu
Seal töötoas õppisin, kuidas vanasti leiba ja muud toitu tehti. Mulle meeldis leiba teha.
Kreiton Mairon 5.c klassist
Savipalli töötuba
Meile meeldis see väga. Õppisime seal palju põnevat, näiteks paremini saviga voolima ja savist õuna tegema. Meile meeldis seal see, et sai rahulikult õuna voolida omas tempos ja küsimuste korral õpetajalt abi küsida. Meil oli seal väga tore, abivalmis, tark ja sõbralik õpetaja. Saviga oli väga põnev voolida ja me läheksime sinna kindlasti tagasi.
Gerly ja Maribel 5.c klassist
Maksu- ja tolliameti töötuba
Me läksime maksu- ja tolliameti töötuppa. Seal räägiti maksudest ja miks neid on vaja. Kui makse poleks, siis ei tehtaks nii palju teid korda, ei ehitataks staadioneid ja ravitasu oleks mitmeid kordi kallim. Meile näidati tolliameti varustust. Sinna kuulisid nt kuulivest, öönägemisprillid, minikaamera, metallidetektor jpm. Seal oli veel narkokoer, kes oskas oalju trikke ja ta suutis narkootikumid üles leida.
Trevor, Arturas ja Oskar 5.c klassist
Maanteeameti liiklustöötuba
Maanteeametis räägiti liiklusest ja mängisime liikluse teemalist Kahooti. Mulle meeldis see töötuba väga.
5. klassid osalesid ka sel õppeaastal Maanteeameti ja Politsei- ja piirivalveameti korraldatud projektis "PEATU, VAATA, VEENDU!", mille eesmärk on juhtida õpilaste tähelepanu sõidutee ületamise ohutusele reguleerimata ülekäiguradadel.
Projekti käigus kaardistasid õpilased ohtlikud kohad ning pärast seda märgistasid nende kohtade juures olevad kõnniteed tekstiga PEATU, VAATA, VEENDU!.
12. - 16. oktoobril osaleb Rakvere Gümnaasium ülemaailmsel koodinädalal CodeWeek 2020.
Sellel nädalal on ainetunnid mitmekesistatud erinevate koodide kirjutamisega või luuakse koodide järgi pilte ning õpitakse robootiliste vahendite abil.
Tegevused:
“Suur ja väike käsikäes” - 5. klassi õpilase õpetavad 1. klassi õpilasi mesimummudega (Bee-Bot, Blue-Bot) õppima (1.a, 1.d +5.a; 1.b+5.b, 1.c + 5.c)
nooljuhised pildi loomiseks - loogilise mõtlemise arendamine
Blue-Bot ja Bee-Bot robotid ainetundides - matemaatikas arvutamine, eesti keeles jutukese koostamine
LegoWedo2.0 robotite ehitamine - nende abil jutustamine, sõnavara laiendamine
Legodest roboti ehitamine ilma juhendita (individuaalselt, paaris, rühmas, loovtöö) -suuline vestlus, mida su robot teeb? Kuidas on ta inimestele kasulik? (eesti keeles sõnavara laiendamine, jutustamisoskus jms)
LegoWeDo2.0 roboti ehitamine juhendi järgi - jooniste mõistmine (matemaatika, tööõpetus)
eesti rahvusmustrid - ruudustikku joonistamine (kunstiõpetus)
Igal aastal 10. oktoobril tähistatakse ülemaailmset vaimse tervise päeva. Selle päeva eesmärgiks on inimeste teavitamine vaimse tervise olemusest ja selle säilitamise võimalustest.Loodetakse, et teadlikkuse tõusuga kaasneb inimeste oskustepagasi täienemine, väheneb vaimse tervise probleemide teke ja saadakse juba olemasolevate vaimse tervise probleemidega paremini hakkama.
Kooli psühholoog Sandra Kaasik koostas 10 soovitust:
Täna tähistasime kooli 108. sünnipäeva. Hommikul tervitasid õpilasi pandakarud, kes jagasid sünnipäeva puhul kõigile kommi. 3.-4. tunni ajal toimus traditsiooniline Tunglajooks. Sel õppeaastal joosti ümber Tallinna tänava koolimaja. Jooksust võtsid osa 12-liikmelised võistkonnad 1.-5. klassidest.
Pärast jooksu said nii jooksjad kui kaasaelajad maitsva kringli.