Reede, 20. mai 2022

Saame tuttavaks 7

Lõppemas on meie seitsmes koolinädal Eestis ja Rakvere Gümnaasiumi Tallinna tänava õppehoone õpilastena. 

Suurem osa õpetajatest on  juba vanad tuttavad. Kohtusime uue õpetaja Alariga.

Paljud tunnid toimusid õues (tunniplaan). Koolinädal oli huvitav. 16.-20. maini oli Eestis õuesõppenädal ning ka meie osalemise. Osalesime koos eesti klassidega õuesõppenädalal, sest Rakvere Gümnaasium osaleb aktiivselt Liikuma Kutsuva Kooli võrgustiku töös. 

Rakvere Gümnaasiumi õpilaste ja õpetajate õuesõppenädala tegevused on Padleti ühistahvlis. Vaata õuesõppenädala kokkuvõtet SIIT.

Sellel nädalal tegime kokkuvõtteid sellest, mida 13. mail Palmses nägime ja mida uut õppisime.


Esmaspäeval meisterdasid 3.-4. klassi tüdrukud käsitöötunnis koos 5.a klassi tüdrukutega nahaga kaetud topse. 

Teisipäeval käisime Liliiaga kunstitunnis õues joonistamas.3.-4. klassi õpilased käisid eesti keelt õues õppimas. Enel tegi meile Actionboundi äpis õpperaja. Ka kolmapäevane inglise keele tund Vestaga möödus õues õppides. Kolmapäeval ja neljapäeval käisime õues õppimas Kristina ja Nataliaga. 

Kehaline kasvatus on kogu aeg õues olnud. Nii ka seekord. Alar ja Merle tegid meile korraliku treeningtunni, nii et pärast tundi klassi jõudes olime päris väsinud.19. mai on meie jaoks oluline, sest sel päeval tähistakse ülemaailmselt rahvusliku tikitud särgi ehk võšõvanka päeva. Sellega hoiame au sees rahvariiete kandmist ning väärtusteme oma rahvuskultuuri.
Meie tegime sel päeval samuti võšõanka kunsti, kuid seekord paberi ja pliiatsiga.Traditsiooniks on saanud see, et reedeti õpime koolimajast väljas. Täna käisime Rakvere linnuses ajalootunnis.